راهنمای خرید کتل بل

کتل بل

پیدا کردن بهترین کتل بل (یا دمبل روسی) برای استفاده خانگی می‌تواند دشوار باشد – به خصوص اگر بدانید به وزنه ‌های مختلف برای کار با آن‌ها نیاز خواهید داشت.

چه شما یک وزنه‌ بردار مشتاق هستید یا نه، باید ورزش خوبی داشته باشید و آن‌ها به خوبی در باشگاه خانگی تان کارامد خواهند بود.
کتل بل به شما این امکان را می‌ دهد که یک ورزش سنگین را مستقیما در خانه انجام دهید. شما قادر خواهید بود خود را به چالش بکشید و خود را به حد مجازی که برنامه ریزی داشتید برسانید.

اگر مطمئن نیستید چطور برای خودتان انتخاب کنید، نگاهی به نکات و ترفندهای ما در زیر بیندازید تا بررسی‌های ما از 30 کتل بل برتر را در مورد آنچه که قبل از خرید نهایی تان به آن باید توجه کنید را بدانید.

معیارهای مورد استفاده برای ارزیابی:

وزن

کتل بل ها از جمله تجهیزات ورزشی است که توسط ورزشکارانی بکار گرفته می‌شود که در فعالیت‌های شدید ورزشی شرکت می‌کنند. زمانی که به دنبال یکی از آن‌ها بگردید، متوجه خواهید شد که دو نوع وجود دارد. ما از نوع چدن و نوع رقابتی داریم. نوع رقابت نیز به نام کتل بل حرفه ای نیز شناخته می‌شود. آن‌ها در میان ورزشکارانی که در فعالیت‌های ورزشی وزنه برداری با کتل بال (Girevoy) مشارکت دارند، رایج‌ تر هستند. از سوی دیگر، انواع چدنی اغلب در میان مربیانی رایج است که هدفشان فقط تناسب فیزیکی است. (Girevoy کلمه انگلیسی با منشأ روسی بوده که به معنای وزنه برداری با کتل بل است.)

تنها یک جنبه که شما باید آن را در نظر بگیرید وزن و اندازه آن است. انواع کتل بِل های رقابتی یا حرفه ای با وجود تفاوت در وزن، دارای اندازه هایی یکدست هستند. خوب، این به این دلیل است که باید اطمینان حاصل شود که تکنیک بالابر به کار رفته توسط ورزشکاران به موازات این که قوی ‌تر می‌شوند و فعالیت ورزشی شان تشدید می‌شود، تغییر نخواهد کرد. این کتل بل ها محدوده وزنی بین ۸ تا ۴۰ کیلوگرم دارند. تمام بل‌های این دسته ابعاد و اندازه مشابهی دارند و همه آن‌ها باید بتوانند از استانداردهایی پیروی کنند که به طور رسمی تنظیم شده‌اند.

با اینکه نوع چدن دارای گرایش خوبی است چون اندازه بزرگ ‌تر و بزرگ ‌تر می‌شود، وزن بیشتری به دست می‌آورند. با این تغییرات، تکنیک بلند کردن نیز تغییر می‌کند.

کتل بل های رقابتی یا حرفه ای با وجود تفاوت در وزن، دارای اندازه یکدست هستند. خوب، این باید اطمینان حاصل شود که تکنیک بالابر به کار رفته توسط ورزشکاران تغییر نخواهد کرد، زیرا ورزش‌کاران قوی ‌تر می‌شوند و فعالیت ورزشی شان تشدید می‌شود. این بِل ها محدوده وزنی بین ۸ تا ۴۰ کیلوگرم دارند. تمام بِل های این دسته ابعاد و اندازه مشابهی دارند و همه آن‌ها باید بتوانند از استانداردهایی که به طور رسمی تنظیم شده‌اند، پیروی کنند.

با اینکه نوع چدنی دارای عملکرد خوبی است چون هرچه بزرگ‌ و بزرگ ‌تر می‌شوند، وزن بیشتری به دست می‌آورند. با این تغییرات، شیار برداشتن نیز تغییر می‌کند. علاوه بر این، موقعیت نشستن زنگ در قفسه با هر اندازه متفاوت تغییر می‌کند. این به این معنی است که اندازه دسته نیز متناسب با اندازه بِل ‌افزایش می یابد. کتل بِل های بزرگ ‌تر دسته‌های بزرگتری دارند.


20 بهترین kettlebells بررسی و آزمایش شده است 1 - راهنمای خرید کتل بل + معرفی 30 مدل کتل بل ارزان برای شروع تمرین مرگ آفرین سازگاری

کتل بِل های حرفه ای یا بل های رقابتی با دسته‌های نازک ساخته می‌شوند . دلیل این امر این واقعیت است که ورزشکارانی که در فعالیت‌ های ورزشی شرکت می‌کنند، باید سِت ها و تکرارهایی را اجرا کنند که بسیار بالا هستند. این تمرین به این معنی است که ماهیچه‌ های ساعد خسته خواهند شد و این ها ماهیچه‌ هایی هستند که برای به دست گرفتن بِل استفاده می‌شود. برای داشتن یک فشار طولانی‌ تر، ورزش‌کاران باید دسته هایی را انتخاب کنند که نازک ‌ترهستند. دسته‌ها طراحی و ساخته می‌شوند تا مطمئن شوند که حداقل احتمال لغزش بِل از دست ورزشکار وجود دارد

اگر یک ورزشکار قصد انجام هر گونه حرکتی را داشته باشد که از کتل بل به عنوان جسم ثابت روی زمین استفاده کند مشابه حرکت بالانس، آن‌ها کتل بِل هایی را انتخاب می‌کنند که کف آن کاملاً صاف است. هر چند کتل بل با کیفیت بالا بهترین پایه را دارند. در حالی که انواع ارزان ‌تر دارای مشکلات نشستن بر روی زمین با یک حرکت ناگهانی هستند، آن‌ها تمایل به تکان خوردن زیاد دارند. می‌توانید این کار را هنگام خرید از نظر فیزیکی بررسی کنید، اما اگر می‌خواهید یک خرید آنلاین انجام دهید، خوب است قبل از خرید نظرات مشتریان را بررسی کنید.


20 بهترین kettlebells بررسی و آزمایش شده است 2 - راهنمای خرید کتل بل + معرفی 30 مدل کتل بل ارزان برای شروع تمرین مرگ آفرین مواد سازنده

نوع ساخت این قطعات معمولا دو نوع است: 1.ریخته‌گری قطعه یا 2. نوع مونتاژقطعه . نوع 2 شامل پیوند دسته بِل به بخش ((گرد)) آن است. تنها چالش این است که در مقایسه با نوع 1 آن‌ها قوی نیستند و امنیت کمتری دارند.
نوع رقابتی با استفاده از فولاد ساخته می‌شوند که یک ریخته گری (آهن قالبگیری شده) است. فولاد از ماندگارترین موادی است که در ساخت کتل بل به کار می‌رود؛ این فولاد حتی دوام بیشتری نسبت به چدن دارد. اگر کتل بِلی می‌خواهید که از آهن تشکیل شده‌ باشد، مطمئن شوید که از یک ریخته ‌گری ساخته شده ‌است، اما دسته بیشتر کتل بِل های آهنی از یک ریخته گری تشکیل نمی‌شود. یک نگاه روشن به بِل شما نشان خواهد داد که دسته‌های بِل به بدنه بِل جوش داده می‌شوند.

محکم گرفتن دسته

این به فشار اشاره می‌ کند که ورزشکار هنگام استفاده از کتل بل اعمال می کند. کنترل بِل با عوامل زیر تعیین می‌شود که برای مطمئن شدن از این که ورزشکار کنترل خوبی روی آن دارد و بِل در هنگام استفاده از دست او نخواهد لغزید.

درزگیری/ درز دسته

این فرآیند ریخته‌گری کتل بِل است. این فرآیند تمایل دارد که پشت یک شکاف یا درزگیر به جای بگذارد. این درز معمولا در امتداد بخش میانی سمت پایین دسته کتل بِل طراحی می شود. به منظور دستیابی به نگه داشتن و یک سطح هموار و خوب، درز را باید قبل از اینکه کتل بِل به پایان برسد و یا پوشیده شود پر کرد. مراقب مدل‌های ارزان ‌تر کتل بل باشید چون آن‌ها هنوز درز تیز دارند و این ممکن است برای دست ورزشکاران خطرناک باشد و باعث خونریزی دست در حین فرآیند تمرین شود.

دقت کنید قبل از این که کتل بل دلخواهتان را بخرید، درز نداشته باشد. به آرامی دستان خود را به طور کامل در اطراف دسته قرار دهید، و تمرکز بیشتری بر قسمت زیرین داشته باشید. این نباید یک مساله بزرگ برای کتل بل هایی باشد که توسط شرکت‌ها معروف تولید می شوند. مثل آن‌هایی که در لیست 30 مدل برتر ما فهرست شده‌اند.

نوع قسمت انتهایی دسته

کتل بِل ها چند نوع متفاوت انتهایی دارند وقتی که به انتهای دسته ها می نگریم، انواع فولاد برهنه، وینیل(نوعی پلاستیک)، لعاب و روکش پودر را مشاهده می کنید. نوع پوشش پودر در میان کتل بل ‌های استاندارد مانند، رُگ (Rogue یک برند معروف لوازم ورزشی و فیتنس در سراسر جهان است.) رایج است. آن‌ها برای نگه داشتن وقتی که یک ورزشکار در ست های طولانی تمرین می‌کند، عالی هستند . در حالی که فولاد برهنه در دسته بِل های رقابتی (یا حرفه ای) یافت می‌شود. انتهای لعابی نیز خوب است، در حالی که پایان وینیلی خیلی ترجیح داده نشده است و هنوز در کتل بل های با کیفیت پایین دیده می‌شود.


20 بهترین kettlebells بررسی و آزمایش شده است 3 - راهنمای خرید کتل بل + معرفی 30 مدل کتل بل ارزان برای شروع تمرین مرگ آفرین اندازه

قطر دسته کتل بل

قطر دسته بل متناسب با اندازه دست ورزش‌کاران تعیین خواهد شد. این دو به طور کامل به هم بستگی دارند، به همین دلیل است که قبل از خرید به قطر دسته نگاه کنید. برخی از شرکت‌هایی که کتل بل را می‌سازند تمایل دارند این مقدار را در بسته ‌بندی و وب سایت منتشر نکنند، اما اکثر شرکت‌ها این را اعلام خواهند کرد. بهترین کتل بل ها اندازه دستی دارند که از حدود 30 تا 31 میلی متر شروع می‌شود و تاحداکثر 38 میلی متر را برای سنگین‌ ترین کتل بل ها در نظر می گیرند. اما پس از آن کتل بل ‌های ارزان‌ قیمت اغلب دسته‌های باریک‌ تری دارند. این دسته‌ ها وقتی که یک ورزشکار بِل را تاب می‌دهد ادامه دادن آن تقریباً غیرممکن است و از نظر چنگ زدن نیز رقت انگیز هستند.

کتل بل های استاندارد دسته هایی دارند که وقتی وزن افزایش می ‌یابد ضخیم‌ تر می‌شوند. بل حرفه ای یا بل مسابقه ای با دسته‌های نازک ساخته می‌شوند. دلیل این امر این واقعیت است که ورزشکارانی که در فعالیت‌های ورزشی شرکت می‌کنند، تمایل دارند تا ست ها و تکرارهایی را اجرا کنند که بسیار بالا هستند. این تمرین به این معنی است که ماهیچه‌های ساعد که از آنها برای گرفتن کتل بل استفاده می‌شود خسته خواهند شد. برای داشتن یک چنگ زدن طولانی‌ تر، ورزشکاران باید دسته هایی را انتخاب کنند که نازک ‌ترهستند. دسته‌ ها به گونه ای طراحی و ساخته می‌شوند تا مطمئن شوند که حداقل احتمال افتادن بِل از دست ورزشکار وجود دارد. این بل ها معمولاً گران تر هستند و بهترین گزینه برای ورزشکارانی هستند که به دنبال پیوستگی می‌گردند.

ایده این جا تمرکز بر روی کتل بل هایی است که دسته‌های آن‌ها ارزان‌تر و نازک ترهستند. به همین دلیل است که مهم است که کتل بل را از یک فروشگاه مورد اطمینان خریداری کنید.

عرض دسته

برای حرکات موثر، هنگام استفاده از کتل بل یک ورزش‌کار باید مطمئن شود که هر دو دست آن‌ها می‌تواند به راحتی با دسته کتل بل متناسب باشد، نه خیلی سفت و نه خیلی سخت برای ورزش‌کار. به خاطر داشته باشید که در مورد بل ها عرض دسته با افزایش وزن آن، عریض تر می شود.


قیمت

کتل بِل ها می‌توانند گران‌ قیمت باشند، به خصوص اگر شما آن‌ها را آنلاین سفارش دهید. ما ارزش هر کتل بِل را به این دلیل رتبه‌ بندی کردیم که می‌خواهیم اجازه دهیم خوانندگان ما بدانند که آیا کتل بلی که آن‌ها در نظر دارند، ارزش خرید را دارد یا خیر. ما می‌دانیم که بسیاری از خوانندگان ما بر روی یک بودجه متمرکز شده‌اند. و یا شاید نمی‌خواهند بیش از یک مقدار پول خرج کنند، صرف‌نظر از این که چه چیزی می‌توانند هزینه داشته باشند. با این حال، گذشته از این، ما درک می‌کنیم که برخی از شما ممکن است شروع کنید و مطمئن نیستید که به چه میزان به عنوان یک تازه‌ کار سرمایه ‌گذاری کنید.

اولین فاکتوری که ارزیابی قیمت کلی هر کتل بل، هزینه فرایند بود. هر یک از محصولات ما قیمت فهرست‌ شده در بازبینی را دارد و همچنین یک لینک که شما می‌توانید بررسی کنید. بنابراین می‌توانید یک نگاه برای خودتان داشته باشید و دوبار بررسی کنید که قیمت درست است. ما همچنین نگاهی به گزینه‌های مختلف وزنی که هر کدام از کتل بِل ارائه می‌دهند می‌اندازیم. ما حتی برخی از گزینه‌های قابل تنظیم را نیز در نظر می‌گیریم. در حالی که این کار را انجام می‌دهیم، ما نیز می‌دانیم که کتل بل ها از چه ساخته شده‌اند و اینکه آیا آن‌ها با دوام هستند یا خیر. در نهایت، ما نگاهی به این نوع تمریناتی که شما می‌توانید با هر یک از کتل بل ها انجام دهید، می اندازیم و اینکه چقدر چند منظوره هستند.

همگامی که همه اطلاعات را جمع آوری کردیم، رتبه بندی خود را برای هر عامل مقایسه کردیم و با قیمت کتل بِل مقایسه کردیم. این مهم است، زیرا این مقدار فقط یک عدد نیست، بلکه بیشتر مربوط به چیزی است که که کتل بل در رابطه با سرمایه گذاری اولیه شما به شما کمک می کند. به همین دلیل مهم است که شما وقت بگذارید و آن چه را که در کتل بل به دنبال آن هستید، این که مبتدی هستید یا نه، و انواع تمرینی را که می خواهید با کتل بِل خود انجام دهید در نظر بگیرید.
عوامل دیگری که باید در نظر گرفته شوند

bestkettlebells primary min - راهنمای خرید کتل بل + معرفی 30 مدل کتل بل ارزان برای شروع تمرین مرگ آفرین

20 بهترین kettlebells بررسی و آزمایش شده است 5 - راهنمای خرید کتل بل + معرفی 30 مدل کتل بل ارزان برای شروع تمرین مرگ آفرین استفاده

بل ها برای زنان و مردان بر اساس ویژگی هایشان کمی متفاوت هستند. هم چنین آن‌ها از نظر اندازه با هم فرق دارند.

کتل بل های زنان و اندازه ها

برخلاف ورزشکاران مرد، ورزشکاران زن با کتل بل های سبک تر شروع به تمرین می‌ کنند؛ گاهی اوقات هم می‌تواند خیلی سبک باشد! هر چند ورزشکاران زن نباید از بل های سنگین ‌تر بترسند. این به این دلیل است که بل های سنگین تر آن ها را بزرگ ‌تر یا حجیم تر نمی ‌کنند؛ هیچ یک از آن‌ها از منحنی زنانه خود رها نمی‌شوند. با این حال، با آموزش صحیح و فداکاری تناسب اندام، یک ورزشکار زن قادر خواهد بود اهداف تناسب اندام خود را برآورده کند. ورزشکاران زن باید بدانند که استفاده از بل های سنگین ‌تر آسان است، اگر بدانند چگونه قدرتی را که در لگن شان متمرکز شده است را آزاد کنند.
برای حرکات بالستیک تر (یا پرتابی تر) که شبیه به نوسان دادن یک کتل بل است، تمیز کردن و ربودن برای یک ورزشکار مبتدی و متوسط که فعال است. آن‌ها باید با یک بِل با وزنی بین ۱۸ پوند (۸ کیلوگرم) و ۲۶ پوند (۱۲ کیلوگرم) شروع کنند. یک ورزشکار زن باید با یک بِل با وزنی بین ۲۶ پوند (۱۲ کیلوگرم) و ۳۵ پوند (۱۶ کیلوگرم) تمرین کند، در حالی که زنانی که خارج از فرم هستند باید به سمت بِل هایی بروند که دارای محدوده وزنی ۱۳ پوند (۶ کیلوگرم) و ۱۸ پوند (۸ کیلوگرم) است.

اندازه های کتل بل برای مردان

اغلب مردان عادت اشتباهی دارند که همیشه آموزش خود را با کتل بال هایی شروع ‌کنند که برای آن‌ها بزرگ‌ تر است. این به نظر خطرناک می‌آید چون بیشتر زمانی که این افراد متوجه می‌شوند که آن‌ها به اندازه خود قوی نیستند. مردان باید توصیه‌های حرفه‌ای ما را بپذیرند و از خرید بِلی که برای آن‌ها بسیار سنگین است اجتناب کنند.

برای حرکات بالستیک تر (پرتابی تر) شبیه به نوسان دادن یک کتل بال، تمیز کردن و ربودن برای ورزش‌کار مبتدی مرد که فعال است. آن‌ها باید با یک بِل بین ۳۵ پوند (۱۶ کیلوگرم) و ۴۴ پوند (۲۰ کیلوگرم) شروع کنند. یک ورزشکار مرد باید با یک بِل با وزنی بین ۳۵ پوند (۱۶ کیلوگرم)و ۵۳ پوند (۲۴ کیلوگرم) تمرین کند. برای ورزشکاران مرد که وزن ۲۵۰ پوند وزن دارند و سابقه طولانی وزنه ‌برداری را دارند می‌توانند کتل بِل با هر اندازه ای که با آن به طور فیزیکی احساس راحتی کنند را برگزینند. اما بعد از آن افرادی که در ورزش فعال نیستند و خارج از فرم هستند باید به بِل هایی که از۲۶ پوند (۱۲ کیلوگرم) وزن دارند، بچسبند.


20 مدل بهترین کتل بل که بررسی و آزمایش شده - راهنمای خرید کتل بل + معرفی 30 مدل کتل بل ارزان برای شروع تمرین مرگ آفرین ماندگاری

به نظر می‌رسد که بل های فولادی قوی ‌ترین هستند و به عنوان بل های خراب نشدنی در نظر گرفته می شوند. این به این معنی نیست که آن‌ها از عواملی مانند زنگ زدن مصون هستند، بنابراین در صورتی که در بیرون از منزل مورد استفاده قرار می‌گیرند خوب است که از کاغذ سنباده برای دور کردن زنگ استفاده شود. بل های چدنی با اینکه به اندازه بِل های فولادی سخت نیستند، دوام خواهند آورد. آن‌ها تنها در صورتی دوام خواهند آورد که روی سطوح بسیار سخت از بلندی‌های بزرگ رها نشوند. انواع وینیلی و پلاستیکی از نظر ماندگاری تعریفی ندارند. مواد ساختمانی آن‌ها معمولاً سریع تر خراب می‌شود و پر کردن مداوم آن‌ها باعث می‌شود که آن‌ها خرابی و پارگی بیشتری داشته باشند.


ویدیو آموزش سری حرکات کتل بل برای چربی سوزی

https://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/ASIjV/vt/frame


سوالات متداول

سوال: چه نوع از کتل بال هایی برای زنان بهترین هستند؟

جواب:
دنیای ورزشکاران به شدت از نظر جنسیتی جدا شده است. تجهیزات، پوشاک، اختصاصیات وزنه اغلب چیزها در درون دنیای دویدن. صراحتاً، تفاوت بین این دو طرف، اگر وجود داشته باشد، اندازه است. معمولا، لوازم ورزشی ویژه وزنه که به زنان فروخته می‌شوند، مانند کتل بل ها، در وزن کم ‌تر قرار دارند. بنابراین اگر شما خود را نیازمند به وزنه های پایین تری می بینید، که به دلیل غلبه بر یک آسیب بلند مدت و یا قدرت پایین بالاتنه تان است، پس کتل بِل با وزنه پایین تر توصیه می شود. بسیاری از مردم وزنه های بیش از حد سنگین را برای خود انتخاب می‌کنند، بنابراین ما توصیه می‌کنیم که با وزنه های کوچک تر شروع کنید یا تعداد کمی را در فروشگاه امتحان کنید تا یک ایده درست از آنچه که محدودیت‌های شما است داشته باشید.

از طرف دیگر، اگر فکر می کنید وزنه‌های سنگین تر برای شما بهتر است پس آن را امتحان کنید. ورزش تماماً در مورد به چالش کشیدن خودتان است. و اجازه ندهید نگرانی‌ها در مورد ((مردانه شدن)) شما را متوقف کند. این ایده که بدن زنانه خود را از دست خواهید داد، یک افسانه ورزشی رایج است. شما باید یک روش ورزش کردن حجمی را به عمد انتخاب کنید تا نوع بدنتان را به شدت تغییر دهید و صرف انتخاب وزن سنگین ‌تر برای ایجاد این تاثیر کافی نیست.


سوال: چه نوع از کتل بل هایی برای مردان بهترین هستند؟

جواب:
این ایده که مردان به مجموعه متفاوتی از وزنه در مقایسه با زنان نیاز دارند یک افسانه قدیمی است که منجر به انتخاب‌ های بسیار مضر برای ورزشکاران مرد می‌شود. بسیاری از مردان مقادیر وزن خود را بالاتر از محدودیت‌های خود انتخاب می‌کنند، چرا که به آن‌ها فشار داده شده‌است که باید تا جایی که ممکن است سنگین شوند تا به یک ورزش موثر برسند، و این واقعا درست نیست.

می‌توانید به راحتی میزان وزن را که برای شما به دو طریق مناسب است، ارزیابی کنید. رفتن به فروشگاه برای آزمایش کتل بِل در آسان‌ ترین و دقیق ‌ترین روش انجام این کار. اگر نمی‌توانید به کتل بِل هایی که می‌خواهید امتحان کنید برسید، از دیگر ابزار های وزنه برداری و یا تجهیزاتی که می‌توانید برای رسیدن به یک ایده از حد وزن خود استفاده کنید.

اگر شما دلایلی برای انتخاب یک حد پایین ‌تر وزنه دارید، مثلاً به دلیل بیماری بلند مدت یا جراحت و یا صرفاً به این دلیل که آن سطح قدرت را ندارید، ایرادی ندارد. آموزش به همان اندازه که در حال حفظ آن است، در مورد ساختمان است. اگر هدف شما رسیدن به یک سطح دیگر است، این کاری است که می‌توانید با سرعت خود انجام دهید. نیازی نیست خودتان را تحت فشار قرار دهید و در خطر آسیب قرار گیرید.


سوال:کتل بل ها معمولا از چه چیزی ساخته می‌شوند؟

جواب:
کتل بل های رقابتی با استفاده فولاد و یک ریخته گری ساخته و می ‌شوند. فولاد یکی از ماندگارترین موادی است که در ساخت بل ها به کار می‌رود؛ فولاد حتی دوام بیشتری نسبت به چدن دارد. اگر یک بل می‌خواهید که از اهن ساخته شده ‌باشد، مطمئن شوید که از یک ریخته ‌گری ساخته شده‌است، اما بسیاری از بِل های آهنی از یک ریخته گری ساخته نمی شوند. یک نگاه روشن به بل به شما نشان خواهد داد که دسته‌های بل به بدنه آن جوش داده می‌ شوند.

به نظر می‌ رسد که بل های فولادی قوی ترین هستند و تقریبا تخریب ناپذیر تلقی می‌شوند. این به این معنی نیست که آن‌ها در برابر عواملی مانند زنگ زدن مصون هستند، بنابراین در صورتی که در بیرون از منزل مورد استفاده قرار می‌گیرند خوب است که از کاغذ سنباده برای دور کردن زنگ استفاده شود. بل های چدنی با اینکه به اندازه بل فولادی سخت نیستند، مدت طولانی دوام خواهند آورد. آن‌ها تنها در صورتی دوام خواهند آورد که روی سطوح بسیار سخت از ارتفاعات بلند رها نشوند.انواع وینیلی و پلاستیکی از نظر دوام خوب نیستند. مواد ساختمانی آن‌ها معمولاً بیشتر و سریع ‌تر تخریب می‌شود و تعویض مداوم آن‌ها باعث می‌شود که آن‌ها پارگی و فرسودگی بیشتری داشته باشند.


سوال: آیا انواع مختلفی از کتل بال هاوجود دارد؟

جواب:
دو نوع اصلی در بازار وجود دارد. آن‌هایی که برای حذف رقابت ساخته شده‌اند معروف به ((حرفه ای)) هستند. بلند کردن رقابتی که به عنوان گیروُی (وزنه برداری با کتل بِل) نیز شناخته می‌شود، از نوع خاصی استفاده می‌کند که برای ایجاد قدرت تحمل ساخته شده ‌است. نوع دیگر انواع چدن است. اینها مورد علاقه مربیان فیزیکی برای آموزش تناسب اندام و امثال آن‌ هستند.


سوال: تفاوت عمده بین بِل های رقابتی و بِل های چدنی چیست؟

جواب:
تفاوت عمده بین این دو شامل این موارد است:

تفاوت در اندازه:

بل های رقابتی با وجود تفاوت در وزن، دارای اندازه های یکدستی هستند. خوب، این به این دلیل است که اطمینان حاصل شود که تکنیک های بالا برنده به کار رفته توسط ورزشکاران به موازات این که قوی ‌تر می‌شوند و فعالیت ورزشی شان تشدید می‌شود، تغییر نخواهد کرد. این بل ها محدوده وزنی بین ۸ تا ۴۰ کیلوگرم دارند. تمام بل های این دسته ابعاد و اندازه مشابهی دارند و همه آن‌ها باید بتوانند از استانداردهایی پیروی کنند که به طور رسمی تنظیم شده‌اند.

با اینکه نوع چدنی دارای گرایش خوبی است چون هرچه بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود، وزنشان بیشتر می شود. با این تغییرات، شیار برداشتن نیز تغییر می‌کند. علاوه بر این، موقعیت نشستن بِل در قفسه با هر اندازه متفاوت تغییر می‌کند.

تفاوت در ضخامت دسته:

بل های حرفه ای یا بل های رقابتی با دسته‌های نازک ساخته می‌شوند. دلیل این امر این واقعیت است که ورزشکارانی که در فعالیت‌های ورزشی شرکت می‌کنند، تمایل دارند تا ست ها و تکرارهایی را اجرا کنند که بسیار بالا هستند. این تمرین به این معنی است که ماهیچه‌ های ساعد که از این ماهیچه ‌ها برای گرفتن بِل استفاده می‌شود، خسته خواهند شد. برای داشتن یک فشار طولانی‌ تر، ورزشکاران باید دسته هایی هایی را انتخاب کنند که نازک‌ تر است. دسته‌ها به گونه ای طراحی و ساخته می‌شوند تا مطمئن شوند که احتمال لغزش کتل بال در دست ورزشکار به حداقل برسد.

با اینکه نوع چدن دارای گرایش خوبی است هرچه اندازه آن ها بزرگ و بزرگتر می‌شود، وزن بیشتری به دست می‌آورند. با این تغییرات، شیار برداشتن نیز تغییر می‌کند. علاوه بر این، موقعیت نشستن در قفسه با هر اندازه متفاوت تغییر می‌کند. این به این معنی است که اندازه دسته نیز متناسب با اندازه، بل های بزرگتر دسته‌های بزرگتری دارند.

تفاوت در نوع مواد ساختمانی و نوع ساخت ‌و ساز

بل های رقابتی از فولاد ساخته می‌شوند که یک ریخته گری است. فولاد یکی از ماندگارترین موادی است که در ساخت بِل ها به کار می‌رود؛ این فولاد حتی دوام بیشتری نسبت به چدن دارد. اگر بِلی می‌خواهید که از اهن تشکیل شده‌ باشد، مطمئن شوید که از یک ریخته ‌گری ساخته شده‌است، در حالی که بیشتر بل های آهنی از یک ریخته گری تشکیل نمی‌شود. یک نگاه روشن به بِل به شما نشان خواهد داد که دسته‌های بِل به بدنه آن جوش داده می‌شوند.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید